Založ si blog

Nemôžme očakávať od ľudí veci, ktoré nám nie sú schopní dať.

Prosme Boha o silu, a dá nám v živote ťažké situácie, ktoré nás urobia silnými. Áno, tiež si hovorím, že toto nebol spôsob, akým som sa chcela stať silnejšou.

Úzkosť, depresia a vnútorná bolesť so sebou prinášajú pokoru. Pokora je zárukou, že nepodľahneme pýche. Takto sa zvyknem utešovať. Mohlo by sa zdať, že to je slabá útecha, ale opak je pravdou. Ak už človek cíti bolesť, mal by ju otočiť na niečo dobré. Môžme si pripomenúť, že Boh nikdy nedopustí bolesť, ktorá so sebou neprináša niečo dobré.

Na úzkosť a depresiu som si už zvykla. Zvykne sa objaviť nečakane, častokrát bezdôvodne. Zoberie všetku moju energiu, a tak len ležím na posteli, neschopná sa postaviť pre pohár vody. Bolesť na hrudníku sťažuje dýchanie, oči pália. Nič príjemné. V takýchto situáciách je ideálne mať človeka, ktorý vám povie pár hrejivých slóv. Aby ste cítili, že vás niekto chápe, že tento pocit prejde, a hoci sa neskôr vráti, tá osoba tu pre vás znova bude a pomôže vám na ceste z tejto “temnoty”.

Chyba.
Z osobnej skúsenosti viem, že spoliehať sa na pomoc blízkej osoby je chyba. Pretože ak pomoc nepríde, cítime sa ešte horšie. Cítime krivdu. Prečo niekto, kto nás má tak moc rád, sa nesnaží byť v takejto chvíle láskavý? Prečo neprichádzajú milé slová? Veď ich predsa potrebujem, prečo miesto nich prichádzajú výčitky rôzneho druhu?

Odpoveď je ľahká. Nemôžme očakávať od ľudí veci, ktoré nám nie sú schopní dať. Je to na nič počuť, ale je to pravda. Je to proces, ktorým sa stávame silnejší.
Každému, kto si tým prechádza, prajem veľa pokoja a dobrých ľudí okolo. Je to len obdobie.

Malé radosti sú krátkodobá záplata na mentálne rany

30.11.2022

Je skoro jedna hodina ráno a ja nemôžem spať, aj keď som tak moc unavená. Mám pocit, že paplón má tak 30 kilov. Len tak ležím priľahnutá ťažkým paplónom. Zaspím teraz alebo o hodinu? Pod ťažobou depresie sa zle dýcha. Akoby ma neviditeľná veľká ruka držala za hrudník a nedala mi dýchať. Tá neviditeľná ruka ma drží za hrudník už skoro dva mesiace a ja mám [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.

Sanka

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1911x
Priemerná čítanosť článkov: 956x

Autor blogu

Kategórie